ביטוח חיים

ביטוח למקרה פטירה

ביטוח חיים

מהו ביטוח חיים?

ביטוח חיים הינו סכום ביטוח המשולם במקרה פטירתו של המבוטח למוטבים שהגדיר בפוליסה. סכום הביטוח שישולם נקבע בעת סגירת חוזה הביטוח בין המבוטח לחברת הביטוח.

מי צריך ביטוח חיים?

 בדרך כלל מי שיש תלויים בהכנסתו ובמקרה פטירתו רמת החיים של התלויים בו עלולה לרדת עקב העדר הכנסתו לאחר הפטירה. לדוגמא: גבר ואישה ולהם ילדים קטנים התלויים בהכנסתם.

כמו כן ניתן לרכוש ביטוח חיים כנגד התחייבויות קיימות כאשר  לא נרצה להשאיר נטל על בני המשפחה במקרה פטירה בגין התחיבויות אלה. 

כמה ביטוח חיים עלי לרכוש?

התשובה היא שאין תשובה אחת לכולם. בדרך כלל הורים לילדים קטנים צריכים סכומי ביטוח גבוהים יותר לעומת הורים לילדים בוגרים אך כמובן שעל כל אחד ואחת לבצע בירור והבנה של הצורך הביטוחי  לפי הנתונים האישיים: הכנסות נוספות ממקורות אחרים, ביטוח לשארים הקיים בקרן הפנסיה, חסכונות צבורים, גילאי הילדים, מצב רפואי, הלוואות ועוד..

מה עוד כדאי לדעת לגבי ביטוח חיים?

  1. העלות בביטוח חיים הולכת ומתייקרת עם השנים. זאת מאחר והסיכון למקרה פטירה עולה ככל שאנו מתבגרים. עם זאת הצורך הביטוחי לרב הולך וקטן עם השנים ולכן מומלץ לבצע התאמות בתיק הביטוחי כל מספר שנים.
  2. כיום קיימים בשוק שני מוצרים עיקריים של ביטוח חיים: ביטוח המשולם למוטבים בסכום חד פעמי או ביטוח המשולם להם כקצבה חודשית לתקופה שהוגדרה מראש. בדקו עם מומחה פנסיוני מהו המוצר הטוב ביותר עבור הצורך שלכם.
  3. דאגו לקבוע מוטבים בפוליסה ואל תציינו באופן כללי "יורשים חוקיים" אלא  באופן מלא כתבו  למי אתם מעוניינים שהכסף יעבור במקרה פטירה: שם  מלא ת.ז ותאריך לידה, מהות הקשר (בן /בת זוג, ילד, הורה אח/ות וכד) וציינו את האחוז לכל מוטב שבחרתם מתוך סך סכום הביטוח. 
  4. קבלו מספר הצעות מחיר- בדקו בכמה העלות משתנה לאורך השנים בכל אחת מן ההצעות והיכן תשלמו פחות.

התייעצו עם מומחה ביטוח!