תכנון פרישה

מהו תכנון פרישה ולמה הוא שווה לכם הרבה כסף?

את תהליך התכנון ליום הפרישה אפשר לומר ,אנו מתחילים עוד בצעירותנו, למעשה לאורך כל השנים עד לפרישה אנו מתכננים ובונים את החיסכון הפנסיוני וחסכונות נוספים אחרים כמו קרן השתלמות וכד.. וזאת בחשיבה על היום שאחרי היציאה לגמלאות.

תפקידו של מתכנן הפרישה הוא לבנות לכם תוכנית מותאמת אישית, התכנית כוללת בתוכה את התכנון לתקופת הפנסיה ולאחריה בהעברה הבין דורית לבן/בת הזוג והילדים.

מדוע חשוב לבצע הליך של תכנון פרישה?

מיום שנצא לגמלאות הכספים שחסכנו יהוו את הכנסתנו העיקרית לכל המשך חיינו, כל החלטה שתבוצע בכספים אלה יש לה משמעות ארוכת טווח והעניין המהותי הוא שאין דרך חזרה: אם משכנו חיסכון מסוים והתחלנו לקבל ממנו קצבה לא ניתן לחזור מהחלטה כזו לאחר ביצועה ולשנות מסלול.

קבלת החלטה אלו כספים למשוך למטרת תשלום קצבה, אלו כספים במשיכה הונית ואלו כספים נרצה להשאיר לבני המשפחה שלנו צריכה להתקבל אחרי שלקחנו בחשבון תכנון יסודי הכולל בין היתר

  • שיקולי מס וקיבוע זכויות: בתכנון פרישה נכנסים שיקולי מס מהותיים. פעמים רבות תשומת לב ובחינה מעמיקה של כל שיקולי המס יכולה לחסוך כסף רב . בין היתר שיקולי מס אלה ישפיעו על גובה המס שינוכה בתלוש הקצבה, על משיכה של כספים הוניים..
  • הכנסות מול הוצאות צפויות ביום שאחרי הפרישה.
  • מצב בריאותי של הפורש/ת ובן/בת הזוג וגילם.
  • כספי פיצויים.
  • העברה בין דורית של כספים.
  • ועוד..

מתי להגיע לתכנון פרישה?

מומלץ להתחיל את תהליך התכנון מספר שנים לפני הפרישה. בתכנון תבחן בין היתר שאלות כגון: מתי כדאי ונכון לצאת לפרישה? האם כדאי לי להמשיך לעבוד? אילו כספים אוכל להוריש? כמה קצבה צפויה לי? הכרת כללי קצבת זקנה של ב"ל ועוד.. ככל שתקדימו להבין מה צפוי לכם תוכלו להכין את עצמכם כלכלית וגם נפשית לקראת השינוי. לכן כדאי להתחיל את התכנון בהקדם. בכל מקרה לא מומלץ להתחיל מאוחר יותר משנה עד חצי שנה שלקראת הפרישה.

התחלתי לקבל קצבה, האם התהליך רלוונטי עבורי?

לא ניתן לשנות את אופן קבלת קצבה קיימת. ולכן ניתן לבחון כספים אותם טרם משכתם למטרת קצבה ולבחון אותם מבחינת מיסוי והעברה בן דורית

רוצים לקבל מידע נוסף על תכנון פרישה?